deti-kniha
Dárky

Nevíte co koupit vašemu dítku? Vsaďte na knihu

Že jsou knížky zastaralé – velký omyl! Nenechte své dítko zahálet a veďte ho ke čtení. Zkuste mu jednou místo hračky koupit hezkou knihu. Možná budete překvapeni, jakou radost bude mít.

Proč koupit knihu?

Odpověď je jednoduchá. Čtením podpoříte rozvoj inteligence vašich dětí a dáte jim jedinečnou šanci, jak poznat svět. V současnosti je na trhu velké množství kvalitních publikací a je veliká škoda, že většina z nich leží v regálech knihkupectví.

Založte si dětskou knihovnu

Čtení by mělo děti bavit. Proto se snažte knížky kupovat co nejčastěji (například jednou za měsíc). V pokojíčku vaší ratolesti také založte knihovnu. Můžete jí společně vyrobit. Stačí šikovný tatínek, který na zeď přidělá pár přihrádek a knihovna je na světě. Knihovnu a samotné čtení můžete oživit i tím, že s každou novou knihou si vyrobíte novou záložku. Postačí vám čtvrtka, fixy nebo pastelky a pár minut času.

O knihách si povídejte

Dárek v podobě knihy rozhodně nesmí skončit tak, že dítěti knihu předáte a necháte to být. Naučte vaše dítko pravidelně číst třeba před psaním. O obsahu knihy si s ním také povídejte. Společné chvilky, které prožijete, rozhodně nebudou žádná nuda. Naopak, prospěje to celé rodině.

Nevíte jakou knihu vybrat?

Rada je jednoduchá. V první řadě vybírejte podle zájmů vašeho dítka. Děti také většinou baví knihy o zvířatech nebo knížky dobrodružné. Starší slečny určitě potěší nějaký ten román. Vyzkoušejte také dětské encyklopedie.