hracka
Dárky Hračky

5 rad jak vybrat tu správnou hračku pro vaše dítě

Je věčná otázka. Každé dítě je jiné a zabaví ho jiný druh hračky. Na co se při výběru hračky zaměřit a co vám pomůže vybrat tu opravdu nejlepší hračku?

1. Patent na výběr hračky neexistuje

Při výběru musíte v první řadě vycházet z osobnosti vašeho dítka. To, že si s hračkou hraje jiné dítko neznamená, že si s ní bude rádo hrát i to vaše. Při nákupu hračky platí: co dítko, to originál.

2. Myslete na účel

Ještě před samotným nákupem si musíte uvědomit, kde bude hračka používána. Jiné hračky se hodí do auta, jiné domů nebo na pískoviště.

3. Pozor na bezpečnostní standardy

Prvním ukazatelem bezpečnosti hračky je splnění bezpečnostní normy. Podívejte se na obal hračky. Hračka by měla být označena písmeny CE. Pokud tomu tak není, nemůžete si být jistí, že hračka prošla bezpečnostními testy a tedy nelze říci, že je hračka skutečně bezpečná.

4. Hračku důkladně otestujte

Pokud kupujete hračku pro menší děti, dejte si velký pozor. Ještě než hračku koupíte a dáte dítěti, důkladně jí otestujte. Zaměřte se na to, jestli z hračky nejdou jednoduše oddělit díly nebo jestli hračka nemá příliš ostré hrany. Kontrola vám zabere několik minut a můžete tak předejít zbytečným úrazům!

5. Hračky by měly rozvíjet osobnost

Úsloví „škola hrou“ platí i dnes. Pokud kupujete jakoukoliv hračku, myslete i na rozvoj osobnosti. Na trhu je spousta hraček, které pomáhají rozvoji osobnosti vašeho dítka. Vyzkoušejte například hračky pro rozvoj motoriky, řeči a nebo vnímání barev. Dítko zabaví na dlouho a navíc mu pomohou!

A jednu radu na závěr – pokud je to možné, doporučujeme kupovat české hračky. Podporujete tak naše domácí výrobce a zároveň vytváříte ve vašich dětech jistou míru vlastenectví a hrdosti.

1 komentář

  1. Dieťaťu netreba kupovať veľké množstvo hračiek, postačí menej, možno drahších ale účelnejších, ktoré pomôžu s rozvojom myslenia dieťaťa.

Komentáře nejsou povoleny.