darek
Hračky Ostatní

Co dát nejmenším dětem pod stromeček?

Blíží se Štědrý den a snad každý rodič by chtěl nějak překvapit své děti, především ty malé, které ještě na Ježíška věří. Trh je přeplněn nejrůznějšími dárky pro malé děti a je hezké, že po tolika letech je zájem i o tradiční postavičky jako je například slavný Krteček. Existují i užitečné dárky, které rozvíjejí představivost dětí. Čtěte dál a dozvíte se víc.

 Dárek Krteček na sto způsobů

Před několika dny zemřel slavný výtvarník a režisér Zdeněk Miler. Tento člověk krtečka stvořil a dožil se krásných devadesáti let. Krteček ovšem během těch roků vůbec nezestárl a dodnes jde o velice oblíbenou postavičku, kterou si zamiluje snad každé dítě.

Tip: Hledáte sirup proti kašľu?

Krtečka mají rády především malé děti, protože jej znají z Večerníčku. Existuje spousta variant, ve kterých můžete Krtečka darovat dětem, mohou to být pohádky na DVD nebo plyšový krtek různých velikostí, povlečení, mluvicí hračky a podobně.

Ale pozor!

Měly byste si pořádně přečíst příbalovou informaci u hračky pre deti a vyhýbat se pochybným značkám a prodejnám, protože tyto hračky nemusí nutně odpovídat hygienickým normám (a že takových případů v poslední době není málo). Příkladem je třeba nevhodné složení barev, lak, který se sloupává, nebo to, že hračka nedrží pohromadě a děti by mohly nějakou její část spolknout.

Oblíbené loutkové hračky

I loutky jsou tradičním dárkem, který potěší, protože se vyrábějí loutkové postavičky, který vyobrazují oblíbené dětské hrdiny. U mladších děti musíte počítat s tím, že budou loutkovou hry vyžadovat i od vás, návrat do dětských let, může být ovšem  příjemný.

Chcete děti zároveň vzdělávat?

Ani tohle není problém, protože existuje spousta dětských hlavolamů. Při hraní s hlavolamy se děti mohou učit barvy, tvary, zvuky zvířátek nebo vše dohromady. Velice oblíbená jsou takzvaná vajíčka, kdy se dítě snaží dostat vajíčka od slepičky až do košíčku přes nejrůznější překážky.

I knihy stále nevyšly z módy. Pěkná dětská knížka stále potěší. (kníhkupectvo online)