Dřevěné hračky
Hračky

Dřevěné hračky pro děti: Přírodní materiál nabízí spoustu možností ke hře

Když navštívíte prodejnu dětských hraček, padne vám určitě do očí celá řada výrobků z plastu, který má mezi hračkami většinu. V minulosti tomu ale tak nebylo, protože hračky se tenkrát vyráběly především ze dřeva, což byl běžně dostupný materiál. Rodiče s citem pro ekologii určitě i v současné době dají dřevěným hračkám přednost. Jaká je jejich nabídka na trhu?

Dřevěné hračky

Dřevo je na hračky ideální 

S výchovou člověka, kterému nebude jedno příroda a bude mít estetické cítění, je třeba začít už u nejmenších dětí. Stačí k tomu málo, a to pořizovat jim hračky z přírodních materiálů. U nich totiž na rozdíl od těch plastových nehrozí, že by mohly obsahovat nebezpečné chemikálie. Dřevo samo o sobě je ekologické a na výrobu dřevěných hraček se používají barvy, jež musejí splňovat přísné atesty a normy. Pro malé děti jsou tu různé tahací hračky na šňůrce, které patří u batolat k oblíbeným. Možná i vy jste za sebou vozili barevnou kachničku a nedali jste na ni dopustit. Třeba ji máte ještě doma schovanou. 

Hračky pro kluky i pro holky

Mezi oblíbené hračky kluků patří zejména různé stavebnice, autodráhy, vláčkodráhy nebo pracovní ponk. I ty jsou vyrobené z dřeva. Dřevěné stavebnice podporují v dětech obrazotvornost, trpělivost, kreativitu i rozvoj jemné motoriky. Stejně jako hračky pro holky, mezi které patří třeba farma se zvířátky, růžový domeček pro panenky nebo korálky k navlékání. Tradiční hračkou ze dřeva je houpací koník, který může být v dětském pokoji zároveň i vkusným bytovým doplňkem a rádi se na něm zhoupnou chlapci i děvčata. Nejmenším dobře poslouží dřevěné chodítko na kolečkách, v němž malé děti najdou pevnou oporu pro své první neohrabané krůčky při objevování světa okolo sebe.  

Moderní rodiče dávají přednost přírodním materiálům, a umožní tak svým dětem se zdravě vyvíjet a růst.