strawberry-dessert
Tipy a triky

Oslaďte si život zdravými produkty

Máte rádi sladké potraviny tak, že si je nedokážete odpustit? Udělejte alespoň jeden krok směrem k lepšímu vyměňte nezdravý cukr za zdravější alternativy, na kterých si pochutnáte stejně a zároveň uděláte něco prospěšného pro svoje zdraví.

Zdravá výživa – krok správným směrem

Zdravá výživa je krokem tím správným směrem. I zdravá výživa může výborně chutnat, a navíc takovou stravou dodáte svému tělu více cenných látek a živin. Kromě toho také tento typ stravy má pozitivní vliv na fyzickou i psychickou výkonnost. Pokud cvičíte a chcete podpořit růst svalové hmoty, pak by ve vašem jídelníčku neměl chybět ani nějaký ten kvalitní protein. K podpoření imunitního systému a léčbě různých neduhů se vám budou hodit přírodní doplňky stravy.

Možnosti alternativních sladidel

Hledáte alternativu za nezdravý cukr? K oslazení různých potravin je možné využít čekankové sladidlo. Oblíbený čekankový sirup obsahuje výtažky z kořene čekanky, který má v sobě látku inulin. Ten navozuje pocit sytosti. Další možností jsou nejrůznější umělá sladidla. Pro diabetiky jsou pak vhodné DIA sladkosti, které neohrozí hladinu cukru v krvi.

Zdravé pomazánky pro zpestření jídelníčku

Pro zpestření jídelníčku jsou jako stvořené zdravé pomazánky a ořechová másla. Ořechový krém z mandlí, kešu, lískových ořechů nebo arašídů je skvělou náhradou za nezdravé mlsání. Dodají vám energii a díky nízkému obsahu sacharidů neohrozí vaši štíhlou linii. Ořechové krémy lze namazat třeba na čerstvě upečený chléb. Jeho upečení hravě zvládnete i doma, a to díky chlebové směsi.

Když vás honí mlsná

Honí vás často mlsná? Vyměňte sladkosti za něco zdravějšího. Pro zahnání chuti na sladké se hodí low carb tyčinka ve vaší oblíbené příchuti. Ta je bez konzervantů, lepku a má vysoký podíl vlákniny. Nahraďte ranní kakao nebo kávu lepší alternativou. Zpestřit jídelníček vám pomohou i kávoviny v podobě holandského kakaa nebo melty – alternativy ke kávě.