Tipy a triky

Jaký je nejvhodnější typ kočárku pro vaše dítě?

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Výběr kočárku se musí řídit podle potřeb samotného dítka ale i podle potřeb rodičů, na to je nutné při jeho nákupu myslet především. Není totiž kočárek jako kočárek. V současné době je možné vybírat z několika možných variant. Různý typy kočárků nabízí jiné vlastnosti a možnosti. Jak tedy vybrat ten správný?

Nejdříve je nutné vybrat typ

Vybírat můžete ze čtyř základních typů

  • kombinovaný kočárek
  • klasický kočárek s hlubokou korbou
  • sportovní kočárek
  • golfové hole

Každý typ má své výhody i nevýhody, které je nutné před jeho nákupem znát.

Kombinované kočárky jsou v současné době velmi populární, což je dáno jejich variabilitou a také poměrně nízkou cenou. Jejich výhodou oproti ostatním modelům je jejich univerzální podvozek, na který lze umístit hlubokou korbu, sportovní korbu nebo i autosedačku. Používat ho tak můžete vlastně po celou dobu, kdy dítě kočárek potřebuje – cca do dvou a půl let.

Kombinovaný kočárek pro vaše miminko, zdroj: bambino-kocarky.cz
Kombinovaný kočárek, zdroj: bambino-kocarky.cz

Při výběru tohoto typu je nejdůležitější věnovat pozornost jeho kvalitě. Podezřele levné modely rozhodně nejsou správnou volbou. Tyto kočárky mají zpravidla vyšší hmotnost, což může být problém.

Vyšší investice se rozhodně vyplatí!

Klasický kočárek je nejlepší pro miminka zhruba do 6 měsíců věku, kdy dítě hodně spí. Právě hluboká korba může nabídnout největší pohodlí. Korba by měla být minimálně 80cm dlouhá a alespoň 35 cm široká. Tento kočárek ovšem využijete právě jen pro tuto dobu, později musíte počítat s nákupem jiného typu.

Třetí typ – sportovní kočárek, je určený pro děti od 6 měsíců. Doporučován je již pro děti, které sami sedí. Oproti klasickému kočárku je jeho výhodou větší variabilita, protože se s ním dá lépe manipulovat a dítě z něj může pozorovat okolí. Sportovní kočárek by rozhodně měl mít nastavitelné opěradlo a to i pro polohu v leže, na to si při jeho výběru dejte pozor. Nezbytný je také pětibodový bezpečností pás.

Golfový kočárek pro vaše miminko, zdroj: bambino-kocarky.cz
Golfový kočárek pro vaše miminko, zdroj: bambino-kocarky.cz

Poslední typ – golfové hole, už vlastně nejsou kočárkem v pravém slova smyslu. Jsou totiž určeny již pro starší děti, které chodí. Hodí se na procházky, protože si v nich děti mohou odpočinout. Při výběru jakéhokoliv typu kočárku se rozhodně řiďte jeho kvalitou a nebojte se i větší investice, jde přece o zdraví vašeho dítěte!

Článek sepsán ve spolupráci s www.bambino-kocarky.cz