chaty Nové Město na Moravě
Tipy a triky

Nové Město na Moravě s dětmi pěšky i na kole

Na západě Moravy v kraji Vysočina leží na jižním okraji Žďárských lesů Nové město na Moravě. Jestliže hledáte vhodné místo pro trávení volného času společně se svými dětmi, tak se sem vypravte. Čeká tu na vás krásná příroda a možnost turistických i cyklistických výletů, protože oblast je stezkami celá protknutá.

Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy

Nové Město na Moravě je součástí chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. To samo o sobě je příslibem zajímavých zážitků v přírodě a seznámení se se zdejšími krásami. Rozhodně stojí za to si tu najít ubytování. Nové Město na Moravě je například ideálním místem pro jednodenní výpravy do okolí, ve kterém najdete i několik rybničních soustav. Nenechte si ujít rybníky Velké Dářko, Veselský, Matějovský, Řeka nebo Medlov.

Nové Město na Moravě a památky

Ani milovníci architektonických památek nepřijdou zkrátka. K ubytování mohou využít třeba chaty. Nové Město na Moravě jim kromě pohodlného místa pro trávení volného času nabídne řadu zajímavých budov, jejichž historie spadá až do 14. století. Je tu stará radnice i několik městských domů se zajímavou historií. Prohlédnout si lze novorenesanční evangelický kostel či kostel sv. Kunhuty. Ve zdejším zámku pak sídlí Horácká galerie, která dokumentuje díla nejvýznamnějších osobností regionálního umění. Najdete tu soubory pozůstalostí Jana Laudy, Josefa Mařatky, Vincence Makovského, Karla Pokorného či Jana Štursy.

Sport v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě je místem pravidelného konání Světového poháru v biatlonu. Zdejší okolí se v zimě využívá pro běžecké lyžování, závody v orientačním běhu, pro závody horských kol, kolečkových lyží i triatlonu. Sportovně založené rodiny s dětmi se tu rozhodně nudit nebudou. Stačí vzít s sebou na dovolenou kola a vyrazit do okolí město po cyklostezkách.