Dětské jídelní sady
Tipy a triky

Aby krmení bylo zábava

Na počátku je nově narozené dítě závislé na mateřském mléce, příp. jeho náhražkách. Pokud se z nějakého důvodu nedokáže přisát k matčině prsu nebo nemůže matka kojit, přicházejí na řadu pomůcky pro krmení miminek.

Kojenecké lahve a savičky

Na trhu je k dostání široké spektrum kojeneckých lahví, které se liší nejen svým objemem (velikostí), tvarem, výrobním materiálem, ale také designem a průtokem savičky. Je možné sehnat také termolahve, které udrží dlouhou dobu teplotu obsaženého nápoje. 

Musí splňovat podmínky pro zdravotní nezávadnost a bezpečnost.

bryndáky

Pro čistější konzumaci potravin

Při přechodu na tuhou stravu vám přijdou vhod bryndáky. Látkový nebo silikonový, minimalizují dopad jídla na oblečení vašeho drobečka. Na trhu je široký výběr bryndáků – omyvatelné vs. pratelné, s kapsou či bez ní. Můžete zvolit bryndák čistě kolem krku, ale také ve formě s dlouhým rukávem.

Mnoho maminek volí vychytávku – silikonový bryndák s kapsou.

Učím se samostatně pít

Dítko roste jako z vody a chcete ho naučit samostatně pít? K tomuto účelu jsou jako stvořené tzv. netekoucí učící hrnečky s pítkem.

Když zvládne dítě techniku pití bez rozlévání, je možné přistoupit na hrnečky bez pítka.

Hrnky s pítkem i bez něj jsou k dostání v řadě provedení, velikostí a designů.

dítě

Dárkové sety

Plánujete zakoupení nějakého dárku pro miminko (a maminku)? Věřte, že lahev využijí 100%. Na trhu se můžete setkat také s různými dárkovými sety, které obsahují různé věci do výbavičky dítěte. 

Už jím sám

Dětské jídelní sady i její jednotlivé součásti jsou vyráběny z nepřeberného množství materiálů. Výběr designů je opravdu široký a troufáme si říct, že si vybere i to nejnáročnější dítko.