zavinovačka
Hračky Tipy a triky

Pro klidný spánek miminka

Během spánku dochází k regeneraci těla i mysli. Miminka, která si teprve zvykají na svět kolem sebe, většinu času prospí. A jaké blahodárné účinky má spánek na jejich tělíčko.

Ideální podmínky na spaní

Některá miminka se spánkem nemají sebemenší problém, jiná jsou s ním „na štíru“. Ke spánku vašeho drobečka jsou zapotřebí vhodné teplotní podmínky. Pro spánek miminka je ideální teplota v místnosti kolem 18 °C.

Pomocníci pro snadné usínání

Miminka vyhledávají kontakt se svými rodiči. Dopřejte jim pocit, že u nich někdo je. Využijte k tomu společníky hebké a příjemné na dotek. Mohou jimi být třeba plyšové hračky, přítulky nebo muchláčci. Na trhu jsou k dostání také šumící muchláčci s tlukotem srdce a melodiemi, kteří jsou vybaveni senzorem pohybu a pláče.

Strach ze tmy

Některé děti ze začátku špatně spí, protože mají strach ze tmy. Z toho důvodu je dobré dítěti zajistit tlumené světlo. Pro tento účel jsou jako stvořené projektory noční oblohy nebo oceánu s melodiemi, které zajistí klidné usínání vašich ratolestí. K dostání jsou v různých barevných provedeních a tvarech.

projektory noční oblohy

Zavinovačky a spací pytle

Miminka mají v oblibě spánek v zavinovačce nebo spacím pytli. Poskytují jim totiž pocit bezpečí.

Na trhu jsou k dostání v různých barevných variacích, velikostech i z různých materiálů. Dáte přednost klasické zavinovačce, rychlozavinovačce, oboustranné zavinovačce nebo celoročnímu spacímu vaku? K sehnání jsou také různé sety, např. dvoudílný set – zavinovačka s čepičkou.

Požadavky na hračky

Na hračky jsou kladené vysoké požadavky z hlediska bezpečnosti. Neměly by obsahovat součástky, které by dítěti mohly ublížit. Zároveň musí být zdravotně nezávadné (bez toxických látek).

Spící dítě, to je učiněný poklad. Přejeme co nejvíce spokojených společných chvil a co nejméně probděných nocí.