Školní batohy pro studenty
Tipy a triky

Zpátky do školních lavic

Nikdo se nevyhne školním povinnostem, což obnáší i starosti pořizovat vše ze seznamu potřebných pomůcek. Ať už máte doma dítě navštěvující učiliště, základní nebo střední školu, začněte s výběrem včas.

Výběr batohu nenechte na poslední chvíli

Vybírat psací pomůcky je určitě o dost snadnější v porovnání s kvalitní taškou. Děti preferují školní batohy, protože přece jenom nabízí lepší manipulaci, když dovnitř naskládáte celkem těžký obsah. Přenášení učebnic, sešitů a jiných pomůcek na zádech je příjemnější a pohodlnější. Ovšem preferujte druhy v kvalitním provedení, aby se zajistila dobrá opora pro dětskou páteř.

Školní batohy pro 1. stupeň shánějte ergonomicky tvarované, odlehčené a vybavené reflexními prvky. Český výrobce STIL má u batohů také anatomicky vytvořenou část pro záda s pevnou konstrukcí. Jistě oceníte výhodnější sety s oblíbeným motivem, kdy získáte též penál, box, peněženku, anebo zástěrku a další školní pomůcky. Hrudní pás umožňuje rozložit zátěž na zádech a popruhy jednoduše nastavíte podle momentální výšky dítěte. Rovněž si prohlédněte vnitřní prostor, kde upřednostněte víc prostorných komor, aby vše uložené vypadalo přehledněji. Pochopitelně nesmí chybět přední a boční kapsy na uložení nejrůznějších drobností.

Hmotnost a design batohů

Dětem se líbí veselé a pestré vzory. Ve studentském věku pak sahají po určitých barvách a motivech, které dospělí většinou sami nezvládnou vybrat, proto jim nechte právo zvolit si to, co jim vyhovuje. Jen jim poraďte, aby mladí brali v úvahu samotnou hmotnost výrobku. Školní batohy pro studenty by měly mít ideální váhu od půl do maximálně jednoho kilogramu. Odlehčené varianty s 3D zádovým systémem a polstrováním z prodyšného materiálu více prospějí lidskému zdraví. Díky pevné konstrukci nedojde k nežádoucímu kroucení během nošení.