zájezd pro děti
Tipy a triky

Cestování je pro děti zábava. Kam je vzít a výlet si užít společně?

Možná byste rádi vyrazili na poznávací zájezd, ale říkáte si – co na to děti? Ty jsou přitom přirozeně zvídavé, a pokud vyberete vhodný výlet, budou nadšené. Zamyslete se nad destinací a zaměřením programu a pak už jen sbalte batůžky a putujte i s dětmi třeba po stopách cestovatele Villeho Pojky. 

Nejlepší cestování je takové, které si děti užijí, zábavnou formou se navíc dozvědí mnoho informací, které by ve škole byly nuda, poznají světovou gastronomii a rodiče budou spokojeni. Poslouchat nezáživný výklad průvodce v partě samých dospěláků není nic moc, ale mít v ruce badatelský deník a objevovat zajímavá místa v partě kamarádů, to už je jiná! Myslete na to při výběru vhodného zájezdu pro děti.

londýn s dětmi

Klasika dětskýma očima

Chcete-li dětem dopřát zdravou dávku adrenalinu a zároveň je nechat zaposlouchat do všudypřítomné angličtiny, vezměte je do Londýna. Ten nikdy neomrzí. Už dávno ale neplatí, že děti pouze uvidí na vlastní oči slavný Tower Bridge a Big Ben, svezou se doubledeckerem a poznají královskou rodinu. Výzvou pro ně bude „let“ prosklenou lanovkou nad Temží, setkání se Shrekem a pro ty nejodvážnější i extrémně dlouhá jízda po nejdelší skluzavce světa.

řím s dětmi

Touží-li vaše děti spíš než po přítomnosti královny po udatných gladiátorech, vezměte je do Říma. Tam si na své přijdou i jejich chuťové buňky – kdo by neměl rád pizzu anebo tu nejlepší zmrzlinu pod sluncem? Sami a „svýma očima“ děti poznají světoznámé památky, zážitkem pro ně bude ocitnout se v nejmenším státě na světě, a až přijde čas, můžete s nimi z Říma vyrazit k nedalekému moři.

Lákavá exotika nebo jen za humna?

A co takhle vyrazit ještě dál a zažít i s dětmi pouštní safari poblíž Dubaje, jízdu v jeepech i na velbloudovi, a užít si spoustu legrace v zábavním parku Dubai Parks and Resorts s Legolandem i vodním parkem? Za jedním z největších mořských světů s dětmi ale ani nemusíte letět daleko – jaké to je ocitnou se pod hladinou moře a přímo mezi žraloky si mohou vyzkoušet také v obřím akváriu v Barceloně. Tam je navíc čeká hravý Gaudího Park Güell i magická fontána.

Dubaj s dětmi

Anebo si vyrazte užít pařížskou romantiku a děti vezměte do Disneylandu. Nadšení z něj budete všichni stejně.  A kdyby se vám letos třeba nechtělo moc daleko, objevte s dětmi, jaká kouzla pro ně nabízí Vídeň. Z nejstarší zoologické zahrady, čokoládovny nebo parku Prátr budete rozhodně nadšeni.

Takže dobrodružství a společnému poznávání po stopách Villeho Pojky zdar. Tolik míst čeká na objevení dětskýma očima, pojďte jim chytře naproti a sami se přesvědčte, že čas strávený společně se zvídavými dětmi je tou nejlepší dovolenou.

rady na cestu

Barbora Šupíková, Radynacestu.cz