dite-uraz
Ostatní Tipy a triky

V létě pozor na zbytečné dětské úrazy!

Léto je za dveřmi a to je pro většinu čas dovolených a radovánek. Děti většinou pobíhají někde venku nebo u vody. V zápalu her jsou nepozorné a tak často dochází k úrazům, které mohou mít i fatální konce. Jak předejít dětským úrazům, co by děti měly vědět, než vyrazí ven?

Pozor na nebezpečnou vodu

Pokud vyrážíte s dětmi k vodě, mějte je neustále na očích. Přírodní koupaliště ale i bazény skrývají spoustu nástrah. Děti se například lehce nalokají vody a odtud je už jen krůček k utonutí. Nikdy jim nedovolte skákat do neznámé vody. Děti do 12 let by také měly být u vody vždy s dohledem dospělého. O vody také nesmí chodit uřícené!

Nástrahy na kole

Pokud vaše dítko jezdí na kole, rozhodně nezapomínejte na chrániče! Kromě povinné helmy se vyplatí investovat i do ostatních chráničů na lokty a kolena. Děti také naučte základní pravidla silničního provozu – jízda po pravé straně, zastavení před křižovatkou a rozhlížení!

Zrádný les

I do lesa by děti měly chodit s dozorem. Hlavně do lesů, které neznáte, nepouštějte děti samotné. Rychle se mohou ztratit, orientační smysl u dětí příliš nefunguje. Pozor také na „príma“ hru s klacky.

Pískoviště, parky a jiné

Ač by tomu tak být nemělo, i na těchto místech čeká plno nástrah. I tady platí, že byste děti měli mít na očích. Pokud ne, varujte je před prolézačkami – vysvětlete jim, že pomalu znamená lépe. Než je na prolézačky pustíte, raději zkontrolujte jejich stabilitu.

Nástrah, které v létě na děti čekají, je mnoho. Proto jim věnujte dostatečnou pozornost.

Rada na závěr: pokud pouštíte dítko ven samotné, dejte mu mobilní telefon: nejen pro kontrolu, ale i pro záchranu! Pro technicky zdatnější je možné do chytrých telefonů nainstalovat i speciální program, který bude hlídat vaše díte pomocí GPS lokalizace.

1 komentář

  1. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit preventivní užívání colavitalu u aktivních dětí :) Jako my. Pokud už se mu nedej bože stane úraz daleko lépe regeneruje. Je to přírodní produkt.

Komentáře nejsou povoleny.