deti-obleceni
Oblečení

Jak obléknout děti v létě?

Léto je obdobím radovánek a dětských her. Většinu léta děti tráví někde venku. Co jim obléci do parného počasí?

Myslete na kvalitu

Nejlepším materiálem pro letní oblečení pro děti je bavlna. Vždy se snažte, aby z bavlny bylo alespoň spodního prádlo. Předejdete tak zbytečným opruzeninám nebo odřeninám.

Vzdušné a praktické

V druhé řadě myslete také na funkčnost prádla. Dítě by rozhodně nemělo nosit těsné tričko nebo kalhoty, protože se v takovém oblečení více zapotí. Kupte proto svým dětem volnější trička i kraťasy. Malým slečnám se určitě bude dobře běhat v šatičkách nebo sukni. Myslete také na to, aby oblečení mělo nějakou tu tajnou kapsu. Víte, jak děti všechno rády nosí sebou.

Trendy taštičky

Zkuste vašemu dítku pořídit malý batůžek nebo i tašku přes rameno. Vždy když vyrazí ven, schovejte mu do ní malou svačinku a případně i mobilní telefon. Nemusíte pak trnout hrůzou, kde mobil nechá. Do tašky se také snadno vejde malá dětská pláštěnka. V létě se totiž počasí může změnit velmi rychle a v tuto chvíli je pláštěnka nedocenitelným kamarádem.

Volte světlejší barvy

Při nákupu oblečení se zaměřte na světlejší odstíny. Na černá trička zapomeňte. Dítě se v tmavém oblečení zbytečně zapotí. Proto se vyplatí vsadit na světlejší odstíny.

Jedna praktická rada na závěr: pokud víte, že vaše dítko bude na sluníčko pobíhat celý den, namažte ho opalovacím krémem s vysokým faktorem. Předejdete tak zbytečným spáleninám od sluníčka.