dětské oblečení
Oblečení

Jak oblékat děti na jaře?

První jarní den je za námi a možná i vy váháte, jestli zimní oblečení zazimovávat, nebo raději ještě počkat. Vaše úvahy jsou namístě. Přestože zpod mraků stále častěji vykukuje sluníčko a čím dál sebevědoměji se nám opírá do oken, stačí, aby se na chvíli schovalo, popřípadě aby zafoukal vítr, a třeseme se zimou. My dospělí si v takových situacích dokážeme jednoduše poradit, horší je to ale s dětmi. Ty, dokud jsou v pohybu a řádí, mají pocit, že je jim teplo. Pak je ale ofoukne a problém je na světě. Jaké dětské oblečení máme coby rodiče volit, když chceme naše malé uličníky v tomto proměnlivém počasí vypustit ven? 

dětské oblečení

Základem je vrstvení

Důležité je si uvědomit, že vhodným oblečením děti chráníme před náchylností a tím i nachlazením či virózami. Vhodné je proto vrstvení. Nejdůležitější je přitom první vrstva. Rozhoduje o tom, jak se dítě bude cítit. Proto by měla být měkká, příjemná na nošení a hlavně plnit základní funkci – odvádět pot a udržovat teplo. Vhodné je volit v tomto případě kvalitní termoprádlo. Druhá vrstva je vrstva izolační. Má přejímat nadbytečnou vlhkost těla z první vrstvy, ale současně zahřát. Dobrou volbou je v tomto případě například flísová mikina. 

Možná jste to nevěděli, ale teprve třetí vrstva je ta, která má udržovat tělo dítěte opravdu v teple. Současně musí ochránit proti větru a dešti a být prodyšná, aby byl z těla odváděn pot. Dobrým příkladem svrchní vrstvy jsou oblíbené dětské softshellové bundy složené ze dvou vrstev. Vnější vrstva je z pevného materiálu potaženého membránou. Zajistí odvod potu ven, ale současně nepropustí vlhkost dovnitř. Vnitřní podšívka může být tenčí, eventuálně  silnější, záleží na tom, do jakého počasí dítě oblékáme. Skvělým tipem jsou pak i stejně účinné dětské softshellové kalhoty.

V zimě teplá čepice, v létě šátek

A co dál? Než bude sluníčko skutečně hřát a šimrat nás do tváří, oceníte také kvalitní flísové čepice a velmi praktické nákrčníky a šátky na hlavu. Ty jsou velmi příjemné a děti neškrábou, navíc je zkušení výrobci nabízejí v pro děti atraktivních a veselých barvách.

 Praktičnost a móda se nevylučují. Důkazem je například maminkami oblíbený český výrobce Veselá nohavice, který se pyšní desetiletou tradicí a kvalitními materiály. Díky těm oblečení později poslouží i mladším sourozencům. Vedle funkčního outdoorového dětského oblečení tyto šikovné švadlenky nabízejí také dětské mikinydětská pyžama nebo tolik oblíbené lacláče.