obleceni
Oblečení

Jaké oblečení koupit malým slečnám?

Kupovat oblečení na malé slečny není jednoduché. Většinou s příchodem do školy se mění spousta věcí. Najednou už vaše malá princezna nevezme na sebe cokoliv a začíná vzdorovat. Jaké oblečení pro ni tedy vybrat?

„Podrbejte“ si o módě

Vaše malá slečna touží být princezna a také se oblékat jako vy. Nebraňte ji v tom snu. Udělejte si chvilku a popovídejte si o tom. Vaším hlavním cílem je zjistit, co vlastně vaše dcerka chce. Jaké barvy se jí líbí a tak dále. Snažte se jí vysvětlit, že oblečení pro dospělé není tak úplně vhodné i pro děti.

Vyrazte na společný nákup

Nejlepší je, když vyrazíte na společný nákup, kde si vaše princezna vybere s vaší asistencí. Nechte jí například vybrat barvu nebo vzor trička. Pokud se vám nelíbí, nevadí. Vaše dcerka se bude cítit dobře a promítne se to i v jejím chování.

Kupte si například i něco společného (například šálku), ať si máte co půjčovat.

Myslete na funkčnost

Při výběru oblečení myslete na jeho funkčnost a materiál. Osvědčeným materiálem je bavlna, ale nemusíte se bát i jiných. U oblečení většinou platí, že pokud si připlatíte, máte kvalitu. Ale nemusí to být vždy pravda, proto vybírejte důkladně.

Co rozhodně ne!

Netlačte vaši dcerku do toho, aby nosila oblečení po starším sourozenci (některé samozřejmě ano, ale ne všechno). Rozhodně také zapomeňte na podpatky. V zahraničí se rozšířila móda bot na podpatcích, které jsou určeny pro malé slečny. Na ty zapomeňte. Mohou zapříčinit poškození páteře!