miminko
Hry pro děti Tipy a triky

Máte doma malé miminko? Je důležité si s ním hrát!

Je známo, že hraní má na vývoj dítěte zásadní vliv. Během hry si i to nejmenší dítě osvojuje základní dovednosti a schopnosti. Existují také hry, které podporují rozvíjení talentů u dětí. Jak si hrát s miminky a podpořit jejich zdravý vývoj?

Hry s miminky do třech měsíců

V prvních měsících života miminka je důležité rozvíjet jeho zrakové, hmatové a sluchové vnímání. K hraní jsou nejlepší různobarevné hračky. Hračkami hýbejte zhruba 30 cm od očí děťátka a snažte se upoutat jeho pozornost. Současně mu povídejte různé pohádky. Váš hlas miminko uklidní. Zaměřte se i na ručičky. Do dlaní miminka vládejte svůj prst, miminko bude mít potřebu ho stisknout. Tak trénujete jeho hmatové vnímání.

Důležité jsou dotyky

Pro miminko jsou velmi příjemné vaše dotyky. Nechte miminko, aby si hrálo nahaté a jemně se ho dotýkejte. Přitiskněte například ústa k jeho bříšku a povídejte si. Uvidíte, jak bude miminko spokojené.

Důležitý je váš hlas

Hlasy a zvuky vůbec jsou pro miminko velmi důležité. Postupem času na ně stále více reaguje. Je prokázáno, že pozitivní vliv na vývoj dítěte mají písničky. I když nemáte hlas zlaté slavice, snažte se miminku co nejvíce zpívat. Uklidní ho to.

Důležitá je samostatnost

Hry s miminkem nepřehánějte. Myslete na to, že musíte miminko naučit, aby si hrálo samo. Nejlepší způsob jak toho docílit je ten, že okolo mimika položíte několik jeho oblíbených hraček, ale vy sama se hry neúčastníte. Sedněte si a pozorujte.

Ať již děláte cokoliv, snažte se miminku zajistit pocit bezpečí, jedině tak bude spokojené!

1 komentář

  1. Jak miminko roste, máte pocit, že si s ním musíte více hrát – zabavit ho nějakými aktivitami. U malého miminka je to méně náročné než u batolete, které už pobíhá po bytě. Až budete mít pocit, že už nevíte, jak dítě zabavit, koukněte na web http://www.jaksihrat.cz , najdete tam tipy na hry / zábavu pro děti od miminka po batole.

Komentáře nejsou povoleny.