Kranjska Gora lyžování
Tipy a triky

Slovinsko – země plná krás a možností

Navštívíte-li jednou Slovinsko, vrátíte se plní dojmů a neobyčejných zážitků. Možná máte tuto zemi spojenou jen s krásami letní turistiky, ale nenechte se mýlit! Historik Valvasor již mnoho let nazpět popsal možnosti lyžování v oblasti Bloke. Popularita slovinských hor rok od roku roste a řada lyžařů jim dává přednost před Itálií či Rakouskem.

Nízké ceny a rozsáhlé sněhové pláně

Stovky kilometrů upravených lyžařských svahů, minimální fronty a perfektní cenová nabídka. Slovinsko umí přitáhnout klientelu, ta naopak ví, proč se příští zimu opět vrátí na zdejší kopce. Děti do šesti let lyžují zdarma a pro dospělé jsou skipasy za velmi přívětivou sumu srovnatelnou s českým ceníkem. Vydat se můžete na sjezdovky různých stupňů obtížnosti a užít si nejen dlouhých sjezdů, ale též kouzelné krajiny a pohádkových výhledů. O tom, že Slovinsko není v oblasti lyžování žádným nováčkem, svědčí též celosvětově známé soutěže vedené organizací FIS. Kranjska Gora lyžování povýšila v očích lyžařských nadšenců právě díky nim! Pořádány jsou také v pohoří Pohorje a v Rogle. Na webu https://www.gradtur.si/cz/lyzovani/destinace/kranjska-gora.htm získáte komplexní informace o Kranjské Goře včetně mimosportovních aktivit.

Po sportovních výkonech za dobrou gastronomií

Ubytovat se můžete v některém z desítek místních středisek. Také v tomto ohledu se nemusíte obávat přemrštěných cen. Kvalitní služby, pohostinnost a jazyk podobný tomu našemu vám celý pobyt mile zpříjemní. Kladné hodnocení návštěvníků si země vysloužila i za výbornou regionální kuchyni. Typickým pokrmem je polévka zvaná jota, chuťovým pohárkům ale zalahodí i zdejší klobásy, jelita a výtečný chléb „kruh“! Slovinské speciality jistě rádi spláchnete kvalitním vínem nebo silnou ovocnou pálenkou.

Na svahy s rodinou i přáteli

Lyžařské zájezdy ve Slovinsku si zamilujete vy i vaše děti. Na stránkách https://www.gradtur.si/cz/lyzovani/slovinsko/ si můžete vybrat z několika dostupných termínů a těšit se na zaručené sněhové podmínky. Zimní radovánky ve Slovinsku lze pojmout jako rodinnou dovolenou či jako výlet s partou přátel holdujících sportovním aktivitám, pohodové atmosféře a dobré kuchyni! Takové je Slovinsko – lyžovačka, která stojí za to!