geocaching
Tipy a triky

Tipy na výlet

Máte-li doma děti, už určitě víte, že nejčastěji se nejvíce zabaví na společném rodinném výletě, když mohou objevovat neznámé prostředí. Možná jste si oblíbili turistické pochody po horách, nebo naopak se vaše děti spíše zabaví při prozkoumávání atraktivních exponátů někde v muzeu. V obou případech ale musíte vhodně cíl vaší cesty naplánovat tak, aby přinesl užitek jak dětem, tak i vám.

Kam na výlet s dětmi

Už nestačí vzít si pouze turistickou mapu, ale než vyrazíte na výlet, obvykle potřebujete také o zajímavých místech si něco nastudovat předem. Zvláště pak, pokud jste se pustili do sbírání turistických známek. Tyto dřevěné plakety s vypáleným cílovým místem – většinou tedy s hlavní dominantou dané lokality – jsou hmatatelným dokladem toho, že jste vybrané místo skutečně navštívili. V současné době existuje již na 2500 turistických známek, takže je stále co sbírat a svoji sbírku neustále rozšiřovat.

Výbornou pomůckou, která vám napoví, na kterém turisticky zajímavém místě si budete moci zároveň zakoupit turistickou známku, jsou webové stránky Venkaždýden.cz. Kromě seznamu dětských hřišť a tipů k návštěvě míst se můžete zde seznámit s nabídkou jednotlivých dřevěných plaket. A nejen to.

S pomocí GPS na atraktivní místa

Všude okolo nás jsou málo navštěvované lokality, které překvapí svou zajímavou historií nebo okolím. Toho využívá celosvětová hra geocaching, kdy s pomocí GPS a znalostmi zeměpisných souřadnic hledáte dobře ukrytou skrýš. Bývají velmi často v místech, kam se tak často nechodí, některé skrýše, neboli kešky, jsou i v dosti nepřístupných oblastech, u nichž je třeba využívat svých sportovních dovedností. Proto se o geocachingu říká, že je to hra na pomezí sportu a turistiky. Na webových stránkách Venkaždýden.cz vidíte v detailu tipu na výlet také seznam dostupných kešek ke sbírání, což může napomoci vašemu rozhodování, kam příště vyrazíte za dobrodružstvím.