dětské hřiště
Hračky

Dětské hřiště: nabízí široké sportovní vyžití na čerstvém vzduchu

Jestliže máte malé děti, určitě s nimi pravidelně chodíte na dětské hřiště, které všechny děti milují. Mohou se na něm vydovádět dle libosti a děti pohyb přeci milují. Naštěstí v současnosti jsou dětská hřiště vybavena nejmodernějšími prolézačkami, o nichž se dřívější generaci mohlo jen zdát. Houpačky, skluzavky, dětská pískoviště nebo domečky – to všechno bývá součástí moderního dětského hřiště.

Veřejné prostranství pro všechny generace

Jak správně vyřešit veřejný prostor? Nabízí se hned několik možností. Určitě vás jako první napadne prostor určený veřejnosti pojmout jako hřiště pro děti. Kromě toho, že ho děti opravdu využijí, tak bude-li hřiště vybaveno i venkovním fitness pro dospělé, na své si přijdou i ti, kdo si chtějí, anebo potřebují protáhnout své ztuhlé tělo po celodenním sezením před počítačem v zaměstnání. Venkovní posilovna je pro toto přímo ideální. Je možné na ni cvičit od jara do zimy bez ohledu na věk, a to na čerstvém vzduchu. A zadarmo. Pro mnohé je tento aspekt velmi důležitý.

Skluzavky pro radost

Když se postavíte na dětské hřiště a budete pozorovat, čím se nejčastěji děti baví, pravděpodobně velmi brzy zjistíte, že nejoblíbenější jsou skluzavky všech druhů i šířek. Mohou být otevřené i tubusové, se schůdky i na svah a nerezovém nebo plastovém provedení. Děti klouzání mají skutečně rády a je-li hřiště plné dětí, tak na sklouznutí se na skluzavce se pak stojí obvykle fronty.

Relaxujte v klidu v parku

K veřejnému prostoru patří nepochybně také nejrůznější lavičky, které jsou součástí parků, zahrad nebo promenád. Většinou jsou zkonstruované tak, aby dokonale splynuly s veřejným prostranstvím a dokonce ho i vylepšily. Městský mobiliář tak slouží pro odpočinek ve stínu stromů a je velmi důležitým prvkem v sociální interakci. Lavičky využívají prakticky všechny generace. Maminky s kočárky na rodičovské dovolené stejně jako senioři nebo děti, které se vracejí ze školy.