zdroj: shutterstock.com
Hry pro děti

Nafukovací atrakce zabaví celou rodinu

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Vyrazíte-li na nějakou hromadnou akci, zpravidla očekáváte, že se zde budete bavit nejen vy, ale i vaše děti. Pořadatelé akcí za tímto účelem často instalují nafukovací atrakce, které děti zaujmou nejen proto, že nic podobného doma nemají. Nafukovací atrakce jsou totiž natolik zábavné, že lákají dokonce i dospělé.

Dětské nafukovací atrakce

Děti milují pohyb a akci, to vše jim rozličné nafukovací atrakce nabízí. Mezi nejoblíbenější patří skákací hrady, kde si děti užijí nejen pérování, ale mohou vyzkoušet i různé skoky a cviky beze strachu ze zranění. Naopak, pád do měkké nafukovací „podlahy“ hradu je přímo zábavný. Mohou mít mnoho podob.

V případě skákacích hradů však není dobré podlehnout falešnému pocitu bezpečí. Ve chvíli, kdy v hradu skáče větší množství dětí najednou, je třeba dávat pozor, aby se děti mezi sebou navzájem při skákání nezranily.

Nafukovací hrad, zdroj:katalog.play-ground.sk
Nafukovací hrad, zdroj:katalog.play-ground.sk

Ve velké oblibě jsou rovněž nafukovací skluzavky, které spojují lezení po provazovém žebříku s kýváním a následným sklouznutím. V horkých dnech potom osvěží nafukovací skluzavky do vody. Skluzavka je zakončena mělkým nafukovacím bazénem, pád do vody tudíž není nijak nebezpečný, díky nafukovacímu měkkému dnu není potřeba dopadnout do hlubší vody. Nafukovací kombi atrakce spojují v jeden celek skákací hrad, lezení do výšky i skluzavku.

Tip: Hledáte psa vhodného do rodiny s dětmi? Vyberte si zde.

Nafukovací atrakce pro dospělé

Nafukovací atrakce oslovily i dospělé. Ti si ovšem nevystačí s pouhým skákáním a klouzáním se, proto vznikl velký počet rozmanitých atrakcí pro dospělé, které se zaměřují především na oblíbené sporty:

  • bodyzorbing – nafukovací koule pokrývající pouze horní část těla nabízí velké množství zábavy, především, pokud ji oblékne více osob, které do sebe měkkými koulemi vzájemně vráží, v kouli lze také dělat přemety nebo metat kotouly
  • aquazorbing – v tomto nafukovadle je již člověk uvězněn celým tělem, aquazorbing vytváří jedinečnou zábavu ve vodě
  • nafukovací ring – muži se vyžijí v různých typech nafukovacích ringů pro zábavné souboje bez zranění, existují napodobeniny boxerských ringů nebo gladiátorských arén
  • nafukovací rodeo – úkolem hráče je udržet se v nafukovací aréně na kymácejícím se „býku“
  • nafukovací lezecké věže – vyžadují již jistý díl zkušeností a zručnosti, proto jsou vhodné spíše pouze pro dospělé osoby
  • nafukovací bludiště –houpavé bloudění v zamotaných nafukovacích chodbách ocení velcí i malí
  • lidská moucha – součástí atrakce jsou nafukovací obleky se suchým zipem, skokem do měkké zdi, potažené rovněž suchým zipem, vytvoříte neuvěřitelné a směšné polohy, atrakce proto baví i děti
  • míčové sporty – nafukovací hřiště pro volejbal či basketbal dají těmto oblíbeným míčovým hrám zcela nový rozměr. Nafukovací volejbal a basketbal se vyrábí také ve vodní variantě, kde lze síť připevnit na nafukovací okraj bazénu.
  • fotbal – i fotbal lze oživit pomocí nafukovacích prvků. Můžete ho hrát například pouze na zemi s nafukovací bránou, speciální nafukovací branky s radarem navíc pomohou určit rychlost vykopnutého míče a sledovat další zajímavé parametry hry. Mnohem veselejší je však fotbalové hřiště s nafukovací „podlahou“. Další variantou je vodní nafukovací fotbal, který sestává z nafukovacího bazénu s vysokými boky a nafukovacích branek.