predskolak
Hračky

Čím potěšíte předškoláka?

Předškolní věk je jedním z nejdůležitějších vývojových období každého dítěte. V Období od 3 do 6 let si děti snad nejvíce hrají a rozvíjí tak své schopnosti a dovednosti, proto je důležité, je v této činnosti podpořit.

Děti předškolního věku si rády hrají. Jejich zápal pro hru rozhodně nesmíte přehlížet. Snažte se je motivovat ke hře koupí vhodné hračky.

Panenky, auta a stavebnice

Ke klasickým hračkám pro předškolní děti patří panenky a auta. Panenky samozřejmě pro holčičky, auta patří ke klukům. Při výběru panenky se soustřeďte na její „dovednosti“. V dnešní době panenky pláčou, smějí se, křičí, pijí, čůrají a mnoho dalšího. Čím více se bude panenka podobat skutečnému miminku, tím lépe. Vaše dcerka z ní bude unešená. Stejné pravidlo platí i pro kluky. Čím více auto houká nebo bliká, tím lépe.

Stavebnice rozvíjí motoriku a logické myšlení

V hrací výbavě vašeho předškolního dítka by určitě neměly chybět stavebnice. Dnes máte na výběr z mnoha druhů – koupit můžete stavebnice z molitanu, klasické kostky, lego a mnoho dalších. Do stavebnice rozhodně investujte. Díky hře se stavebnicí si děti rozvíjí motoriku a učí se logickému myšlení.

Trendy angličtina

Myslíte se, že na učení anglického jazyka je v tomto období ještě brzy? Není. Zkuste pořídit dětem například kostky s obrázky a názvy jim říkat v anglickém jazyce. Stačí pár minut denně. Vaše dítko se slovíčka rychle naučí a buďte si jisti, že je určitě později využije!