školní potřeby
Tipy a triky

Jak vybrat ty správné školní potřeby? Co děti musí mít při nástupu do školy?

Se začátkem školního roku přicházejí nové výzvy nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Jednou z nich je výběr správných dětských školních potřeb. I když se to může zdát jako jednoduchý úkol, ve skutečnosti to může být docela náročné, zejména pokud si nejste jisti tím, co vaše dítě potřebuje.

Aktovku a penál už máte?

Že dítě potřebuje do školy aktovku nebo školní batoh, do kterého se hodí i penál a psací potřeby, chápe asi každý rodič. Na škodu není ani krabička na svačinu, láhev na vodu a samozřejmě přezůvky, sportovní oblečení na tělocvik, učebnice a sešity. Jak si ale celé období shánění školní výbavy pro děti zpříjemnit a na nic přitom nezapomenout?

3 tipy pro efektivní výběr školních potřeb pro děti

1. Promluvte si s jeho učitelem: Nejlepším způsobem, jak zjistit, co vaše dítě potřebuje, je zeptat se jeho učitele. Ten vám bude schopen poskytnout seznam konkrétních věcí, které jsou potřeba pro třídu, do které dítě právě nastupuje.

2. Pořizujte odolné pomůcky: Jelikož děti se na své věci často intenzivně fixují, je důležité vybírat školní potřeby, které jsou odolné a dlouho vydrží. Rozhodně dávejte přednost vybavení z kvalitních materiálů. Kupujte například kovové nůžky místo plastových, dřevěné pastelky namísto plastových a podobně. Těch pár korun navíc se rozhodně vrátí ve větší spokojenosti vašeho dítěte.

3. Nakupujte ve velkém: Chcete-li přece jen na nákupu školních potřeb ušetřit, nakupujte je ve velkém. To se vyplatí zvláště, pokud máte více dětí. Budete tak mít dostatek zásob na celý rok a nebudete se muset obávat, že vám v pololetí dojdou některé drobnosti a vy budete muset opět o obchodu.

Jak podpořit školní snažení svých dětí?

Pokud se z vašeho předškoláka stane v září školák, je načase mu pořídit kvalitní psací stůl s rostoucí židlí pro školáky. Ty mu zajistí dostatek prostoru pro plnění školních úkolů, a zároveň umožní pohodlné sezení. Pořízením pohodlné sady nábytku pro studium umožníte svému dítěti soustředit se na to podstatné a nepřemýšlet neustále nad tím, že ho při sezení bolí záda. Zvažte také kvalitní osvětlení psacího stolu v podobě lampy, kterou studující dítě bude moci snadno ovládat, aniž by kvůli tomu muselo vstávat od stolu.