zimní fusaky
Dárky Oblečení

Jak oblékat miminko v chladném počasí

Malá miminka nemají vyvinutou termoregulaci jako dospělé osoby, proto je zapotřebí je vhodně oblékat. Zejména nyní, když se citelně ochlazuje, je nutno dbát na jejich tepelný komfort. Pojďme se tedy podívat, jak oblékat miminko v chladném počasí.

Co obléci v chladných dnech?

Během mírnějších zimních dnů by vašemu miminku mohlo stačit v domácím prostředí teplé bavlněné ponožky, pohodlné dupačky a body s dlouhým rukávem. Vybírat můžete z širokého spektra provedení, velmi oblíbená jsou v poslední době body s vtipným potiskem.

V případě snížení teploty nebo nevyhnutelného pobytu venku přidejte další vrstvy, např. svetřík nebo mikinu… Děťátko můžete zabalit do zimního overálku. Do kočárku, autosedačky nebo sáněk jsou v zimě nedocenitelným pomocníkem zimní fusaky. Při velmi nízkých teplotách zajistíte svým dětem teplo péřovými fusaky.

zimní čepička

Pozor na přehřátí

Stejně snadno jako může být vašemu drobečkovi zima, tak se může také přehřát. Miminko vám slovy neřekne, že je mu horko, proto si hlídejte projevy přehřátí, mezi které patří:

  • růžové až červené tvářičky
  • na zátylku jsou krůpěje potu, ev. má zpocené vlásky

Pokud na svém dítěti pozorujete tyto příznaky, uberte mu na počtu vrstev.

Doplňky pro děti do chladného počasí

Rukavice pomohou udržet malé dětské ručky v teple, ať už sedí v autosedačce nebo se s ním procházíte po městě.

Hlavu a uši udrží v teple zimní čepička pro miminka nebo třeba čepice ušanka či stylový baret, které seženete v různých barevných variantách.

Pohodlný spánek v zimních měsících

Řada maminek se obává, aby jejich drobečkovi nebylo během spánku v zimních měsících chladno. V čem se vaše miminko bude cítit nejlépe? Vsaďte na jednodílné pyžamo z bavlny, které zajistí, že se mu nebudou odhalovat záda a bříško a zároveň nebude dráždit jeho pokožku. Volte takové, které mu zajistí také teplo na nožky.