kamarád do postýlky
Dárky Hračky Oblečení

Co koupit (nejen) miminku pod stromeček

Vánoce nám pomalu klepou na dveře a lidé si začínají lámat hlavy tím, jakým dárkem potěšit své blízké. Situace ve shánění dárků se stává zajímavější, když sháníte překvapení pro miminko. Pojďme se společně zamyslet, co koupit (nejen) miminku pod stromeček.

Novorozeňátko v období Vánoc?

Pokud vaši blízcí čekají přírůstek do rodiny v období Vánoc, potěšte je sadou pro otisk ručky nebo nožky jejich drobečka.

Pohodový start do života a spousty vzpomínek

Vybavte miminko do nadcházejícího života předměty dokumentujícími jejich život, např. fotoalbum, které budou rodiče plnit fotografiemi, nebo vzpomínkové krabičky, do kterých můžou ukládat první vypadlý zoubek, první botičky, lísteček s prvním vysloveným slůvkem aj.

Aby miminko bylo v teple

Zimní měsíce jsou chladné a je třeba dbát o to, aby miminko neprochladlo. A přesně k tomuto účelu se skvěle hodí deka. Vybírat můžete z několika materiálů (vlna, bavlna, samet, mušelín) a spousty barevných a designových provedení.

body s vtipným nápisem

Miminko nechce být samo

Ani většina lidí není ráda naprosto o samotě. A co teprve takový malý tvoreček, který se rozkoukává na světě. Pořiďte mu parťáka do tohoto světa a zároveň kamaráda do postýlky. S přítulkou nebo muchláčkem nesáhnete vedle.

Některé děti si těžko zvykají na tmu, nechejte jim proto strop a stěny rozzářit světelným projektorem oblohy ve tvaru oblíbeného zvířátka.

Zabavte větší miminka

Větší miminka se zabaví různými hrami ze zdravotně nezávadných materiálů. Můžete zkusit sáhnout po různých pyramidách s kroužky, kostkách nebo třeba dřevěných vkládačkách.

I miminka se musí oblékat

Oblečení jako dárek miminko asi neocení tak jako jeho rodiče. Ale věřte, že miminko strašně rychle roste a kupovat každou chvíli nové a nové oblečení je slušný zápřah pro peněženku.

Na zimní měsíce se hodí zimní overálky či body s dlouhým rukávem. Jako dárek jistě potěší body s vtipným nápisem.