zdroj: shutterstock.com
Dárky

Co bude hitem letošních Vánoc?

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Vánoce jsou nejkouzelnějším obdobím v roce. Především děti se těší na kouzlo Vánoc, tajemného Ježíška, rodinnou pohodu a na nové hračky, které naleznou pod stromečkem. Pokud nevíte, co koupit dětem svých známých nebo dokonce vaše děti nenapsaly do dopisu Ježíškovy reálná přání, můžete se inspirovat hity pro letošní rok.

Hračky pro nejmenší

Hitem letošních Vánoc v kategorii hraček pro nejmladší děti je bezesporu „Kouzelný písek“. Jedná se o směs klasického písku a speciálního pojidla. Pojidlo zaručuje trvalou vlhkost písku. Díky tomu z něj lze bez problémů tvořit bábovky i stavět libovolné stavby dle vlastní fantazie. Pokud vaše dítě miluje hru na písku na dětském hřišti, bude tento dárek tím pravým. Kouzelný písek je určen k domácímu použití, děti si tak mohou užívat oblíbené hry i v zimním období, kdy mu hra na hřišti chybí.

Nadále mezi nejmenšími vedou hračky se zvukovými a světelnými efekty. Dlouhá léta se na vrcholu zájmu drží Mluvící hrnec. Aktuálně je velmi oblíbená také Mluvící opička nebo Malý telefon.

Dlouhodobě je rovněž vysoký zájem o dřevěné vláčkodráhy, které si děti mohou sestavit podle své fantazie. K vláčkodráze lze dokupovat mnoho doplňků v podobě různých mostů, tunelů nebo dokonce mašinek baterky.

Hračky pro holky

U holčiček jednoznačně vede pohádka Ledové království. Výrobci hraček se tomuto trendu ihned přizpůsobili. Zakoupit můžete Barbie model panenky Elsy z Ledového království nebo dokonce malý ledový zámek.

Máte-li doma malou muzikantku, můžete darovat jednoduchý hudební nástroj

Holčičky však nikdy nepohrdnou jakoukoliv Barbie. A jejich oči se dokonale rozsvítí, naleznou-li pod stromečkem domeček pro Barbie nebo alespoň nějaké doplňky v podobě nábytečku, botiček nebo kabelek.

Již z loňských let se drží na horních příčkách žebříčku oblíbenosti zvířátka jako živá. Každé dítě touží po vlastním zvířeti. Ne každému ho však rodiče dovolí. Ale plyšáka na baterie, který se hýbe, žádá o nakrmení a vydává zvuky, mohou dítěti dopřát jako výtečnou náhradu. Jedná se tak o ideální vánoční dárek, u kterého nevadí, když na něj dítě po čase zanevře.

Holčičky předškolního ale i mladšího školního věku si také rády hrají na maminky. Velké miminko, které mohou krmit, koupat a převlékat je hračkou, která je oblíbená po všechny generace malých holčiček.

Hračky pro kluky

Všichni kluci milují auta. A právě s nimi je spojen hit letošních Vánoc. Dráhy Hot Wheels s vystřelovacími autíčky udělají radost nejen chlapcům, ale zcela jistě i jejich tatínkům.

Vedle nešlápnete ani při koupi libovolného auta na dálkové ovládání. To může zaujmout dokonce i děvčata.

Mimoni, zdroj: wikipedia.org
Mimoni, zdroj: wikipedia.org

Mimoni

Kreslený film Mimoni se stal hitem nejen mezi dětmi, oblíbili si ho i dospělí. Koupí vánočních dárků pro děti tak udělají radost i sobě. Ve světě Mimoňů naleznete velice pestrou nabídku od filmů na DVD, přes puzzle, přívěšky, nálepky až po interaktivní postavičky.

Lego

Nesmrtelnou hračkou je Lego, které zbožňují kluci i dívky do poměrně vysokého věku. Stavebnice dává prostor pro vlastní fantazii, tvořivost i jemnou motoriku.

Hry pro celou rodinu

Je krásné, když se sejde celá rodina u společné činnosti. Avšak dospělé jen výjimečně baví hrát si s dětmi a jejich hračkami. Zatímco deskové hry baví i většinu dospělých. Obzvlášť, když jde o důmyslnější hru než Člověče, nezlob se, kde závisí pouze na štěstí hráčů.
Velmi zábavná a zároveň rozvíjející je hra Dobble, ve které hráči uplatní svůj postřeh. U hry Umí prase létat? se zase dozvíte mnoho zajímavostí ze světa zvířat.

Již několik let se drží v popředí zájmu také hra Tučňáci na ledu. Jedná se o hru pro jednoho hráče, proto nehrozí, že by vás dítě nutilo do partnerství při hře. Nicméně i dospělého zaujmou rébusy, které hravou formou rozvíjejí prostorovou představivost.