zdroj: sxc.hu
Oblečení

Bez jakého vybavení se neobejde malý fotbalista?

zdroj: sxc.hu

Fotbal patří k nejoblíbenějším sportům v Česku. Není tedy žádným překvapením, že se spousta malých fanoušků zhlédne ve svém vzoru ze světa na zeleném trávníku a chce být jako on. Víte ale, jaké by měl mít váš fotbalista vybavení na první trénink? Napoví vám následující řádky.

I když se to na první pohled nezdá, patří fotbal k finančně méně náročným sportům. V porovnání s hokejem se potřebné vybavení pořídí několikrát levněji. Co tedy konkrétně vašemu malému fotbalistovi by nemělo chybět?

1/ Tepláková souprava

Záleží samozřejmě na ročním období a teplotě vzduchu, vždy je však lepší, když je oblečení v několika vrstvách. Vybírejte bavlněné nebo funkční materiály, dbejte na správně zvolenou velikost. Plandající tepláky, přes které může váš sportovec zakopnout, nejsou zrovna tou nejlepší volbou. Můžete koupit například teplákovou soupravu Adidas, stejné vybavení používají profesionální fotbalisté.

Mikina Adidas 1570Kč, zdroj: adipro.cz

2/ Triko

Bez kvalitního trika nebo tílka se fotbalista neobejde. Moderní funkční materiály, co dokáží odvádět pot a udržovat stálou teplotu, jsou velice praktické. Jejich pořizovací cena není vysoká a odvedou skvělou službu. Ideální je, aby váš fotbalista měl více vrstev, to může být například mikina Adidas.

3/ Šortky

Dobře padnoucí šortky váš fotbalista určitě ocení. Důležité je, že musí být prodyšné a z lehkého materiálu. Nesmí být příliš široké, aby nepřekážely při běhu.

4/ Kopačky

V dnešní době lze kvalitní kopačky pořídit již za pár stovek. Uvnitř by měly být anatomicky tvarované, aby poskytovaly chodidlu potřebnou oporu. Kvalitní zpracování nepřenese ránu při kopu do nohy. Nikdy je nekupujte bez vyzkoušení. Přední fotbalisté často používají kopačky Adidas.

5/ Chrániče holení, brankářské rukavice

Chrániče holení zmírní případné nárazy do nohou, například při skluzu nebo faulu soupeře. I když nejsou nutné hned zpočátku, vyplatí se je po nějaké době zakoupit. Pokud se váš malý fotbalista přesune na pozici brankáře, musíte ho vybavit i kvalitními rukavicemi. Opět nekupujte bez vyzkoušení.

6/ Míč

V některých oddílech míče půjčují, vždy je však lepší mít svůj vlastní, který lze využít i mimo oficiální trénink. Vyvarujte se nákupu čínských výrobků, raději investujte do značkových kousků, co jsou zárukou kvality.

7/ Zásoby pití

Poslední tip nepatří přímo do fotbalového vybavení, ale je neméně důležitý. Nikdy by váš sportovec neměl na trénink odcházet bez pití a něčeho malého k zakousnutí. Pitný režim je u každého sportu nezbytností, k níž je nutné děti vést. Vystačí si třeba s lahví z jízdního kola, která má vytahovací uzávěr, s nímž se jednoduše manipuluje a nelze ho ztratit, jako obyčejný šroubovací z běžné PET lahve.