Pikle
Hračky

5 tipů na dárky pro děti

Blíží se Vánoce a tedy doba, kdy dětem pořizujeme dárky od Ježíška. Chceme je potěšit, ale zároveň už má spousta z nás pocit, že si děti hraček přestávají vážit, protože jich mají čím dál víc. Možná je čas letos zastavit a koupit dárky za méně peněz, nebo třeba vybírat více s citem a zaměřit se na hračky, co vydrží generace, případně je vyrábí v Česku. Tady jsou naše tipy.

PikleKufříky na hraní: rozvíjí fantazii

Originální česká hračka z dílny Pikle. Mají už za sebou produkci několika výrobků, k nimž zvou různé české designéry a umělce.

Kufříky nabízí v několika variantách, jsou to vybavené domečky pro malé postavičky a skřítky. Velmi oblíbené jsou na jejich e-shopu také třeba pikniková sada nebo prosvěcovací obrázky. Mrkněte :)

Mikroskop pro malé biology

Jsou vaše děti zvídavé, milují přírodu, pozorují, co se v ní děje? Zkuste jim pořídit opravdový mikroskop a pozorujte různé rostlinné buňky a drobné mikroorganizmy.  Mikroskop značky Levenhuk prodává specialista na optiku Infoto (mají také prodejnu v Praze, kde si můžete produkty vyzvednout.

Buzolu na společné výlety

Naučit se orientovat, to je v dnešní době, kdy máte v každém přístroji navigaci a mapu, výzva. Buzola je docela levná věc a může vám zpestřit společné výlety. Zkuste koupit jednu třeba v kombinaci s blokem, do kterého si budete svoje trasy zapisovat.

Houpačku pro nejmenší

Značka Utukutu je už v Česku stálicí. Svoje houpací prkno během několika let vyladili k dokonalosti a nyní ho nabízí v různých barevných variantách, dokonce i ve velikosti pro dospělé. Pro menší děti mezi 1 a 5. rokem je určena houpačka Spectra, která má

Školákům a tvořivým dětem se na pastelky, tužky a fixy bude hodit jejich tužkovník. Mrkněte na Utukutu.

Pexeso od Myyny

Pexeso s motivy zvířat vytvořila ilustrátorka Markéta Jinochová. Markéta maluje a kreslí od malička, před několika lety si založila vlastní autorské papírnictví, které se jí postupně plní množstvím bloků, sešitů, balicích papírů, obrázků, ale nabízí třeba i oblíbené milníkové kartičky. Podívejte se k ní a nakupte si něco hezkého.

Mezi další tipy mohou být třeba různé stavebnice, puzzle, barvy a věci pro tvoření, knihy. Dárky vždy vybírejte podle věku a podle toho, co děti baví. Užijte si krásné Vánoce.