baby shower
Dárky

Jak připravit baby shower

Chcete udělat své kamarádce, která je zároveň nastávající maminkou, radost, a tak plánujete uspořádat akci, které se říká baby shower? I když se jedná o typickou americkou akci, u nás se stává tento večírek pro nastávající maminky velice oblíbeným. Není to proto, že by se oslavoval přechod ženy na matku, je to především z toho důvodu, že nastávající maminka ucítí podporu a dostane hromadu věcí, které bude potřebovat, až miminko přijde na svět. K typickým dárkům patří například plenkové dorty nebo dárkové koše pro miminka

baby shower

Nicméně pokud jste se rozhodli uspořádat nastávající mamince tuto akci, určitě máte už hotový seznam hostů a máte obeslané pozvánky. Ty by se měly posílat zhruba s třítýdenním předstihem, aby si pozvaní stihli termín zarezervovat a aby stihli nakoupit dárky, které se hodí právě na tuto akci. 

Jestliže jsou pozvánky rozeslané, nabízí se otázka, jak celou akci připravit. A s tím ostatně pomůžeme. 

Jaké bude téma večírku?

Zatímco některé akce zvané baby shower se nesou v poklidném a naprosto všedním duchu, jiné baby showery mají konkrétní téma. K oblíbeným tématům patří zvířata, květiny, motiv dětských pohádek, kterým se přizpůsobí balonky a další dekorace. Samozřejmě se může večírek nést jenom v duchu konkrétní barvy, která je pro dané pohlaví miminka typická. 

Kromě toho, že zvolíte téma, měli byste mít připravené i dekorace, které budou zdobit večírek. Dekoracemi se myslí balonky napuštěné heliem, také konfety nejrůznějších barev a tvarů, také máme na mysli třeba řetězy a podobně. 

Připravte občerstvení

Na co se nesmíte zapomenout, tak je občerstvení. Na každém večírku musí být občerstvení k dispozici, v tom se nijak neliší akce pro nastávající maminky. V čem se však liší, tak je pití. Na těchto akcích se postrádá alkohol, což je samozřejmě pochopitelné.