Tipy a triky

Není pískoviště jako pískoviště! Jaké vybrat?

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Pokud si i vy myslíte, že stačí zajít do obchodu, vybrat pískoviště podle vzhledu a dát ho na zahradu, jste na obrovském omylu. I nad nákupem pískoviště je nutné přemýšlet. Jestliže nechcete utratit peníze za pískoviště, které se po jedné sezóně rozpadne, jistě se i vám budou informace z tohoto článku hodit. Poradíme vám, podle čeho poznáte dobré pískoviště a představíme si i zajímavou novinku na českém trhu.

Plastové nebo dřevěné pískoviště?

Pokud vybíráte pískoviště, musíte se v první řadě zaměřit na jeho kvalitu. Řeč je o materiálu, ze kterého je pískoviště vyrobeno. Velice populární jsou dnes plastová pískoviště. Má to jeden hlavní důvod – nízká cena. Takové pískoviště bývá o poznání levnější než to, které je vyrobeno ze dřeva.

Dřevěné pískoviště je také nutné pravidelně udržovat, aby nedošlo k zasažení dřeva škůdci. V takovém případě se jeho životnost rapidně zkracuje. U plastových pískovišť toto nehrozí. Plast je přirozeně odolný proti dřevokazným škůdcům a také odolnější vůči povětrnostním vlivům. Nároky na údržbu jsou minimální. Jestliže vyberete správně, vydrží plastové pískoviště krásné a funkční i několik let.

Na plast si ale dejte pozor!

V případě plastových pískoviště je ale nutné, dávat si pozor na tloušťku použitého materiálu. V zásadě platí, že čím je plast tlustší, tím bude i odolnější. Pozor si dejte také na to, aby plastové pískoviště nemělo žádné ostré hrany, o které by se mohlo vaše dítě poranit. Někteří výrobci, kteří se snaží zpravidla prodávat za co možná nejméně, nemusí mít tyto problémy vyřešené. Bezpečnost dětí by ale měla být vždy na prvním místě.

Pískoviště by mělo jít uzavřít

Jestliže chcete dětem zajistit opravdu příjemnou hru s pískem, mělo by pískoviště pojmout více než 100 kilogramů písku. Důležitou součástí výbavy pískoviště je kryt, kterým hrací plochu přikryjete. Pokud kryt schází, mohou se v písku usazovat nečistoty a dokonce i výkaly od zvířat. Pískoviště by se mělo dát i snadno udržovat. Výhoda plastových je v tom, že plast stačí jen čas od času opláchnout čistou vodou a smýt tak případné nečistoty. Výhodné je, pokud má pískoviště i postranní sedátka.

Na samotnou plochu pískoviště doporučujeme velmi jemný vypraný písek, ze kterého jdou nejlépe dělat bábovičky. Zrna písku mají velikost do 4 mm.

Novinka, která potěší děti i dospěláky

Mezi nejpopulárnější modely pískovišť patří v současné době Pískoviště Summertime. Toto pískoviště uvedl na český trh americký výrobce moderních hraček pro děti – Step2. Toto pískoviště zaujme designem i vysoce praktickým provedením. Jeho zvláštností je propojení pískoviště a piknikového stolu. Děti si tak mohou užít hru na písku a na chvilku si doskočit na svačinku ke stolu. Stolek mohu využít i ke hraní různých her.

Novinka na trhu Pískoviště Summertime, zdroj: kuchynky-hracky.cz
Novinka na trhu Pískoviště Summertime, zdroj: kuchynky-hracky.cz

Součástí tohoto pískoviště je i slunečník. Ten dětem poskytne ochranu před ostrými slunečními paprsky, takže mohou na písku řádit třeba celý den. Celkové rozměry jsou 33 x 145 x 178 cm. Sestava poskytuje dostatek místa pro hru i více dětí najednou. Pískoviště pojme 150 kg písku.

Akce v internetovém obchodě kuchynky-hracky.cz

POZOR – nyní probíhá zajímavá slevová akce a získat můžete i dopravu zdarma. V e-shopu najdete i další moderní hračky pro děti jako jsou odrážedla, dětské kuchyňky či domečky pro panenky.