zdroj: kokiskashop.cz
Tipy a triky

Podzim je tady! Máte draka?

zdroj: kokiskashop.cz
zdroj: kokiskashop.cz

Po letošním teplém letním čase už se možná mnozí z nás těší na čerstvý závan svěžího větru, který provane přírodou a vyvětrá horko z našich rozehřátých příbytků. Holkám načechrá neposlušné vlasy a příjemně navoní prádlo. Možná, že se už už můžeme začít připravovat na blížící se podzimní radovánky, oblíbené nejenom dětmi, ale i dospělými a širokou veřejností.

Dračí závodění? Proč ne.

Školní starosti a každodenní povinnosti by alespoň ve chvílích volna mohly vystřídat příjemné aktivity a sezónní zábavné činnosti. Za větrného počasí se obloha zaplní draky na létání těch nejrozmanitějších tvarů a barev – vylétnou neposední motýli, letadélka, známé pohádkové postavičky, výjevy nebo veselé obličeje, které dokáží rozesmát i ty největší morousy. A závody draků mohou začít.

Je z čeho vybírat

Doba, kdy si děti na políčku opékaly brambory a vyráběly vlastní draky doma z barevných papírů a provázků je už dávno tatam. I když v některých kroužcích „šikovných ručiček“ nebo doma s tátou v dílně to vyloučeno není, o to zajímavější a originální výtvory se mohou potom ucházet o nejkrásnějšího a nejlépe, nejvýše či nejdéle létajícího drakaTo je teprve souboj protivníků!

Kdo hledá, najde

Pro všechny, které složité stavění unikátního větroplacha nebaví, je dobrou zprávou, že na dnešním trhu již prodej draků nebo jiných létajících objektů není žádnou novinkou. Jejich široký výběr a stále dokonalejší parametry, včetně ovládání a řízení za pomocí šňůr s držadly s navíjením, nenechá nikoho jen tak nečinně přihlížet.

V pestrém provedení barev, které ani sluncem nevyblednou, z pevné PE folie nebo sklolaminátu lze pořídit lítacího kamaráda téměř okamžitě a za naprosto bezkonkurenční ceny. Jenom vybírejte, drakiády a sportovní klání tu budou coby dup. A kdo by se nechtěl stát vítězem!