Ostatní

Vyplatí se koupit použitý kočárek?

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Spousta budoucích maminek řeší problém s kočárkem. Cena nových značkových kočárků je totiž vysoká. Kvalitativně jsou ale na vysoké úrovni. Vyplatí se tedy koupit použitý na inzerát? Poradíme vám, na co se při výběru kočárku „z druhé ruky“ zaměřit!

Nákup použitého kočárku se vyplatí, když…

Důvodů, proč se rozhodnout pro koupi ojetého modelu kočárku, je hned několik. Díky správnému výběru můžete výrazně ušetřit. Mnoho maminek se například uchyluje k tomu, že koupí levnější kočárek z Polska nebo z Číny. Pod omámením z nízké ceny ovšem nedbá na jeho kvalitu. Tyto kočárky jsou často nestabilní a těžko ovladatelné. Zejména pokud plánujete mít více dětí, je vhodnější koupit značkový kočárek.

Jestliže jste se rozhodli pro nákup již použitého kočárku, musíte si ovšem dát velký pozor hned na několik věcí současně. Nákup kočárku se rozhodně nevyplatí uspěchat. Pokud kupujete ojetý kočárek, nejdříve se zkuste poohlédnout ve svém okolí. Někdo známý by třeba mohl nabídnout. Pokud ne, pátrejte po dětských bazarech a vyplatí se vám i hledání na internetových serverech pro maminky.

Pozor si musíte dát na…

Jestliže kupujete ojetý kočárek, nejlepší je, pokud se na něho ještě vztahuje záruční lhůta. Mnozí výrobci nabízí prodlouženou záruku na 3 roky. V opačném případě buďte opatrná. Nespoléhejte na fotografie prodejce, ale vše si raději jeďte prohlédnout a vyzkoušet. Opravdu není rozumné kupovat kočárek na dálku a nevyzkoušet si ho. Jedině vlastní zkušeností poznáte, jestli cena kočárku skutečně odpovídá jeho stavu.

Golfáč LiteWay, zdroj: chicco.cz
Golfáč LiteWay, zdroj: chicco.cz

Zaměřte se také na značku kočárku. Pravidlem je, že značkové kočárky, vydrží více. Takže značku rozhodně nepodceňujete (vyzkoušeno je, že hodně vydrží například kočárky značek Chicco nebo Quinny, ale i další). I použitý značkový kočárek může být velmi kvalitní. Při výběru kočárku se také příliš nepoutejte na jeho vzhled, ale zaměřte se na jeho konstrukci, zejména kolečka a veškeré mechanické pohyblivé části.

Škrábance ničemu nevadí, zatímco například prasklá konstrukce nebo ohnuté kolečko ano. Avšak výhodou značkových kočárku je, že na ně snáze seženete náhradní díly. Navíc je opět můžete prodat a část vložených peněz získat zpět, stačí si podat inzerát zdarma na jednom z mnoha inzertních serverů.