zdroj: shutterstock.com
Ostatní

Čerstva ovocná šťáva je vitamínová bomba

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Zdraví by mělo být vždy na prvním místě. Smutným trendem současné doby je, že stále více dospělých nedbá na své zdraví a potom jsou velice překvapeni, když je postihne nějaká závažná choroba. Tento trend je bohužel patrný i u dětí. Pokud nemyslíte na vaše zdraví, myslete alespoň na zdraví vašich dětí. Může to být velmi snadné a navíc chutné.

Vitamíny jsou potřeba každý den

Dostatečný příjem vitamínů a minerálních látek je pro vývoj dětí nezbytný. Pokud dítě nedostává potřebné vitamíny každý den, mohou se u něho objevit nebezpečné choroby a také vývojové poruchy. Právě proto je nutné dětem zdraví v podobě vitamínů pravidelně zajistit. Problémem často bývá, že děti odmítají jíst čerstvou zeleninu a ovoce, ve kterých se vitamínů nachází nejvíce. Tento problém můžete ale kulišácky vyřešit.

Děti milují ovocné šťávy

Pokud děti opravdu čerstvou zeleninu ani ovoce nechtějí, zkuste jim nabídnout vitamínovou šťávu. Šťávy z čerstvého ovoce totiž skvěle chutnají a děti je jistě ocení i více, než když jim nabídnete jablko nebo banán. Šťávy lze jednoduše připravit doma. Skvělý pomocníkem k přípravě vitamínového nápoje je kvalitní odšťavňovač, který lze v současné době pořídit za velice příjemnou cenu.

Navíc doma můžete zkombinovat chutě, které dětem vyhovují. Nemusíte tak kupovat žádné drahé džusy, které ve výsledku obsahují minimum šťávy z ovoce. Navíc obsahují i různé konzervační látky, případně umělá sladidla, takže mohou i uškodit.

Získají mnohem více živin

Navíc je dokázáno, že z čerstvé šťávy lze získat mnohem více živin, než kdyby děti konzumovaly ovoce normálně. Rozmixované ovoce je totiž mnohem lépe stravitelnější. Ovocné šťávy také můžete doma připravovat každý den a to během několika málo minut. Ovoce totiž stačí jen omýt a vhodit do odšťavňovače, který si se vším poradí. Pokud chcete vyrábět šťávy i z méně běžných surovin, určitě raději zvolte šnekový odšťavňovač. O rozdílech v odšťavňovačích jsme psali zde.

Zdraví si za peníze nekoupíte nebo ano?

Do určité míry ano, protože váš životní styl často výrazně ovlivní riziko vzniku nemocí. Správnou a vyváženou stravou můžete leccos ovlivnit. Zdraví by mělo být vždy na prvním místě. Kdo není fyzicky zdravý, nemůže být ani šťastný, to je holý fakt. Pokud chcete svým dětem pomoci ke zdravému a tak i spokojenějšímu životu, začněte jednat co nejdříve. Ovocné šťávy si jistě zamiluje celá vaše rodina.

1 komentář

Komentáře nejsou povoleny.