tabor
Ostatní

Poslat dítko na letní tábor? Rozhodně ano!

Léto se nezadržitelně blíží. Ještě jste se nerozhodli, zda poslat vaši ratolest na letní dětský tábor? Je nejvyšší čas. Rozhodujte se rychle a správně. Dobrý dětský tábor prospěje vám i vašemu dítku.

Vybírejte svědomitě

Při výběru letního dětského tábora je více než významné slůvko dobrý. Pokud chcete dítko na tábor poslat, rozhodně nepodceňte jeho výběr. Nejlepší jsou osobní reference od dětí (a samozřejmě jejich rodičů), které už na táboře byly. Pokud tu možnost nemáte, dobře vám poslouží i internet, kde se dnes dají nalézt všechny potřebné informace.

Jak správně vybrat

Pokud není možné osobní setkání, snažte se vedení tábora kontaktovat telefonicky a zeptat se na vše, co vás zajímá. První známkou o nedobrém táboře je neochota sdělovat informace nebo neindividuální přístup.

Tábor se zaměřením není k zahození

Tábor také můžete vybrat podle zájmů dítěte. V současnosti existuje mnoho tématických táborů od obecných:

  • s koňmi
  • rybářské
  • tenisové
  • fotbalové

V posledních letech ale roste obliba táborů s námětem na populární film či seriál:

  • Harry Potter
  • Hvězdné války
  • MacGyver

Tyto témata jsou každý rok obměňována, aby vycházely z aktuálního dění. Pokud zvolíte tábor, na kterém se věnují oblíbenému koníčku vašeho dítěte, je to nejlepší volba. Vaše dítko bude v sedmém nebi. Samozřejmě ale existuje i široká škála klasických táborů, ani těch se nemusíte bát. Každý tábor má své kouzlo.

Proč vyslat dítko na tábor?

Argumentů je více. Vaše dítě se zde naučí vycházet s ostatními, „pracovat“ v týmu, pozná nové přátele a neobyčejnou zábavu. Každému dítku také prospěje trocha té samostatnosti a vám určitě také. Proto se nebojte a vyšlete dítě na tábor, bude vám vděčné.

1 komentář

  1. Tábor rozhodně doporučuji všem – alespoň máte od dítěte chvíli odpočinek a naučíte ho samostatnosti….. jen ho nechte vybrat si téma táboru a nenuťte ho.

Komentáře nejsou povoleny.