Trampolína nemusí sloužit jen pro zábavu, může být i důmyslnou sportovní pomůckou, s níž si snadno vylepšíte kondici nebo se zbavíte přebytečných kil. Při skákání se aktivizuje velké množství svalů zároveň, a celé tělo je tak v pohybu, který však nepocítíte jako nepříjemný, jak tomu může být v případě jiných aktivit.
Na trampolíně se tak vyřádí nejen děti, které si na ní užijí spoustu legrace, ale také dospělí, pro které se tedy může stát skvělým společníkem na jejich cestě za lepší postavou a zdravím. Pojďme se nyní společně podívat na to, podle jakých kritérií vybírat trampolínu, která bude plně odpovídat vašim požadavkům.
Rozmyslete si, kde bude trampolína stát
Na trhu jsou k dostání různé typy trampolín, liší se na první pohled velikostí. Pokud víte, že ji chcete umístit na zahradu u domu a nebudete ji chtít užívat doma, pak se určitě vyplatí zvolit větší variantu. Vyřádíte se na ní mnohem více, třeba i celá rodina naráz! V opačném případě, kdy budete chtít skákat i doma, se pak oplatí poohlédnout se spíše po menších a snadno přenositelných variantách. I když je samozřejmě nutné zmínit, že neposkytují takový komfort jako zahradní druhy.
Dobrou zábavou pro celou rodinu je i ping pong.
Pingpongový stůl koupíte již od 4000Kč.
Kdo a k čemu ji bude používat?
Nekupujte však trampolínu jen podle toho, jak se vám líbí. Musíte dopředu vědět, kdo a jak často ji bude využívat. Hodláte-li na ní cvičit, pak je lepší tvrdší druh, který při skákání dává větší odpor. Jestliže však trampolínu kupujete jen pro své děti, bude vhodnější pořídit měkčí typ. Ti nejmenší by totiž z tvrdé trampolíny nemuseli mít žádný zážitek, protože by ji nedokázali rozpohybovat.
Pevná a stabilní konstrukce je základ
Kvalitní trampolínu tvoří především konstrukce. Dbejte na to, aby byla odolná a pevná a dokládaly to patřičné dokumenty – certifikáty. Zdaleka neplatí, že čím těžší trampolína, tím větší stabilita. Moderní materiály umožňují vyrábět i poměrně lehké typy, co nic neztrácí na své konstrukční kvalitě.
Doporučujeme volit trampolíny s ochrannou sítí, protože především vašim dětem poskytují větší bezpečí. Nejčastějším úrazem na trampolíně je právě pád na hranu. Pokud máte malé děti nebo zvířata doporučujeme přidat i síť na spodní část trampolíny, aby se nikdo nemohl dostat do prostoru mezi konstrukci.
Jakmile jednou okusíte skákání na trampolíně, nebudete chtít nikdy přestat. Vyplavující se endorfiny vás naladí na pozitivní vlnu, a tak se může trampolína stát i osvědčeným receptem na všemožná trápení.