Ne každý dospělý člověk má zálibu ve vodních radovánkách. Podobně tomu tak je u miminek a větších dětí. Zkuste jim koupání zpříjemnit a udělat z něj nevšední zážitek. Možná si jej nakonec zamilují.
Jaká teplota je pro koupání miminka optimální?
Při koupání miminka hrají roli dvě teploty:
- pokojová, která by se v ideálním případě měla pohybovat v rozmezí 22-24 °C
- vody ke koupání, jež by měla být kolem tělesné teploty, tzn. 36-37 °C
Pro kontrolu teploty vody vám skvěle poslouží teploměr do vany.
Děti jsou hravé, zabavte je hračkou do vany
Ty tam jsou časy, kdy se děti koupaly ve vaně se žlutou kachničkou nebo jiným zvířátkem. Nyní jsou možnosti, jak zabavit dítko ve vaně, o hodně rozmanitější.
Vybírat můžete různé zábavné fontány, ponorky s příslušenstvím, kouzelné kohoutky aj. Na trhu je nepřeberné množství zábavných hraček do vody.
Čistota půl zdraví
K omytí miminka oceníte žínky ze zdravotně nezávadného materiálu. Věděli jste, že mezi dětmi se velkému zájmu těší zvířátko na mytí, se kterým užijí ve vaně spoustu zábavy?
O zábavu se také postará žínka s maňáskem, se kterou můžete rozehrát to správné divadlo.
Čím osušit dětské tělíčko?
Po koupeli je nutné dětské tělíčko osušit. Pro to se hodí osušky z materiálu, který jim bude příjemný. Nezapomeňte na veselý motiv pro hygienu bez slziček.
Na trhu jsou k dostání bambusové osušky, ale také froté, látkové či bavlněné. Je možné také zakoupit v podobě klasické osušky nebo s kapucí.
Dětská pokožka je náchylná k vysušení, proto je vhodné ho ošetřit vhodným přípravkem pro zvlhčení.
Jak zakončit koupel?
Užijte si s vaším drobečkem chvilku i po koupání a dopřejte mu třeba masáž. K té můžete využít rozličné dětské olejíčky.